مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری فرودگاه پیام:
استقرار سه آزمایشگاه تخصصی حوزه فاوا در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به برنامه های صورت گرفته برای راه اندازی گمرک تخصصی فاوا در این منطقه عنوان کرد:به همین منظور تا کنون سه آزمایشگاه تخصصی در پیام ایجاد شده است .

به گزارش کوه سرفراز و به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، سید مجتبی حسین پور کاشانی در حاشیه سومین روز از بیست و هفتمین دوره نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۳ افزود:با توجه به تبدیل شدن پیام به قطب اقتصاد دیجیتال، راه اندازی گمرک تخصصی فاوا با هدف تسهیل سازی روند صادرات محصولات تولید داخل و واردات مواد اولیه مورد نیاز به عنوان یکی از ضرورت ها بوده است.
وی آموزش ارزیاب های گمرک تخصصی فاوا را از دیگر فعالیت های صورت گرفته در راستای ایجاد این گمرک تخصصی در پیام عنوان کرد و گفت: در این دوره های آموزشی که با همکاری مراکز دانشگاهی برگزار می شود، ارزیاب های گمرک فاوا به صورت تخصصی آموزش های لازم را در حوزه فناوری های نوین از جمله قطعه شناسی فرا می گیرند.
حسین پور با بیان اینکه تاکنون بیش از ۳۵۰ شرکت در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام مستقر شدند، تصریح کرد: این منطقه، اکوسیستم بسیار مناسبی برای استقرار واحدهای فناور از جمله تولیدکنندگان موبایل، تبلت، مودم و تجهیزات الکترونیکی است که سرمایه گذاران می توانند با توجه به منطقه ویژه اقتصادی بودن پیام از مزایای این منطقه برای استقرار واحدهای خود بهره گیرند.
۱۴ شرکت فناور منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین الملی پیام در سالن شماره ۴۰ بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ، الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک ۱۴۰۳ که از ۹ تا ۱۲ تیرماه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران دایر است، حضور دارند.

دکمه بازگشت به بالا