سخنگوی صنعت برق گفت:
جهش تولید و سودآوری مطلوب، گواهی بر رشد تامین برق پایدار صنایع انرژی بر کشور

به گزارش کوه سرفراز، سخنگوی صنعت برق گفت: رشد تولید و سودهای مطلوب صنایع انرژی بر در دو سال اخیر موید آن است که در این مدت انرژی مطلوب و پایداری دریافت کرده اند.
مصطفی رجبی مشهدی تصریح کرد: خوشبختانه مرداد سال گذشته و در اوج بار تابستان ١٤٠٢، تولید فولاد ایران در بین کشورهای جهان بیشترین رشد را داشت و با توجه به افزایش حجم صادرات، صنایع فولاد کشور از سود مطلوبی در صورتهای مالی خود برخوردار شده اند و همین امر نشان از دریافت انرژی برق با رشد مطلوب و بهره مندی این صنایع از برق پایدار بوده است.
به گفته مدیرعامل شرکت توانیر، در حالی که میزان رشد مصرف برق صنایع انرژی بر در مرداد سال گذشته حدود ٥.٥ درصد بود، کمترین میزان تولید این صنایع به آذر ماه گذشته مربوط می شد که هیچ محدودیتی در تامین برق و انرژی نداشته اند.
رجبی مشهدی در ادامه با تاکید بر این که اگرچه صنعت برق تمام تلاش خود را به کار می بندد تا انرژی بیشتری به بخش مولد کشور تحویل دهد و این را جزو مسوولیتهای خود می داند، تصریح کرد: بنابر بر تکلیفی که در ماده ٤ قانون مانع زدایی از توسعه صنعت برق پیش بینی شده است، صنایع انرژی بر باید حتما خودشان نیروگاه بسازند که خوشبختانه تعدادی از آنها تاکنون موفق به احداث حدود ١٤٠٠ مگاوات نیروگاه شده اند که این میزان تا پایان سال جاری به حدود ٢ هزار مگاوات خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه ساخت نیروگاه برای صنایع امتیازاتی در بر خواهد داشت، خاطرنشان ساخت: تعرفه سوخت نیروگاهی، اتصال به شبکه سراسری برق کشور و تکمیل بخش بالادست که نیازمند سرمایه گذاری سنگینی برای صنعت برق خواهد بود از جمله این امتیازات است تا این صنایع، انرژی پایدار برای تولید داشته باشند.
سخنگوی صنعت برق در پایان تاکید کرد: همانطور که بخش مولد کشور برای از حرکت نایستادن چرخ تولید به فکر تامین مواد اولیه، فرایندها و سایر موضوعات تولید است، حتما باید به فکر تأمین انرژی مورد نیاز خود نیز باشد و می تواند با احداث نیروگاه، عدم النفع و خسارات احتمالی خود را به حداقل برساند، ضمن آن که صنعت برق خود را مکلف و موظف می داند که نیروگاههای صنایع را به شبکه سراسری متصل کند تا در صورتی که دچار مشکلی در تامین یا قطع برق شدند بتوانند برای تامین برق خود از شبکه سراسری کمک بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا