• برابر با : 15 - شوال - 1445
  • برابر با : Tuesday - 23 April - 2024
0
رییس کل دادگستری البرز:

٩٩٠ چاه غیرمجاز در البرز مسدود شد

  • کد خبر : 23625
  • 13 فروردین 1403 - 18:04
٩٩٠ چاه غیرمجاز در البرز مسدود شد
رییس کل دادگستری البرز گفت: در راستای مقابله با عوامل ایجاد بحران در منابع آبی تعداد ۹۹۰ حلقه چاه غیرمجاز سال گذشته در این استان مسدود شد.

به گزارش کوه سرفراز، حسین فاضلی هریکندی روز دوشنبه اظهارکرد: ایران به دلیل شرایط جغرافیایی و کاهش نزولات آسمانی و همچنین عدم مدیریت صحیح منابع آبی یکی از کشورهای در معرض تنش آبی است که عدم توجه به بهره برداری صحیح از منابع آب زیرزمینی، کشورمان را با چالش‌های زیست محیطی روبه‌رو خواهد کرد.

وی با بیان اینکه فرونشست زمین و کمبود منابع آبی با توجه به شرایط خشکسالی از معضلات سال‌های اخیر و آینده استان البرز است ،یادآور شد: با توجه به این شرایط، در کلیه حوزه‌های قضایی، پیگیری مقابله با حفر و بهره برداری از چاه‌های غیرمجاز در دستور کار قرار دارد و در نتیجه نظارت‌ها و اقدامات انجام شده تعداد ۹۹۰ چاه غیرمجاز مسدود شده است.

فاضلی هریکندی ، حفر چاه‌های غیرمجاز را یکی از عوامل ایجاد وضعیت ناپایدار منابع آبی کشور و بحران آب دانست و تاکید کرد: منابع آبی کشور جزو انفال و اموال عمومی محسوب می‌شوند از این رو مقابله با اقدامات مسائله ساز در این حوزه در اولویت اقدامات قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییرکاربری استان البرز قرار دارد.

رییس شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی استان البرز اضافه کرد: بر این اساس اقدامات انجام شده در شهرستان ساوجبلاغ با ۵۵۴ مورد، نظرآباد با ۱۸۱ مورد، کرج و فردیس با ۱۰۵ مورد، اشتهارد ۸۲ مورد و حوزه قضایی طالقان ۷۸ مورد عملیات انسداد چاه‌های غیرمجاز اجرایی شده است.

لینک کوتاه : https://koohesarfaraz.ir/?p=23625