• برابر با : 15 - شوال - 1445
  • برابر با : Tuesday - 23 April - 2024
1
مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری البرز:

اولین مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی در شهرستان طالقان صادر شد

  • کد خبر : 23592
  • 11 فروردین 1403 - 10:18
اولین مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی در شهرستان طالقان صادر شد
مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز از صدور اولین مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی در مزرعه «پاییز گهره» طالقان در روزهای ابتدایی سال 1403 خبر داد.

به گزارش گزارش کوه سرفراز و به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز رحیم خاکی ا اعلام این خبر اظهار کرد: این پروانه بهره‌برداری گردشگری کشاورزی برای مزرعه‌ای واقع در محدوده جاده جدید هشتگرد- طالقان صادر شده است.

او ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی گردشگری کشاورزی در این مزرعه برای حداقل 10 نفر اشتغالزایی به صورت مستقیم و 50 نفر غیر مستقیم ایجاد شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز افزود: در این پروژه علاوه بر گردشگری تجربه‌گرا، خدمات آموزشی در زمینه‌های زنبورداری، زراعت، گیاهان داروئی، درختان مثمر و. .. در برنامه ارائه شده توسط مالک و مدیریت مجموعه آقای احمد افقهی مد نظر قرار گرفته است.

خاکی افزود: گردشگران در این مزرعه می‌توانند از نزدیک با اقداماتی از جمله شیوه‌‌های زنبورداری و تولید عسل، شیوه جمع‌آوری آب‌های سطحی از طریق عملیات آبخیزداری برای آبیاری مزرعه، مراحل کاشت وپرورش انواع درختان مثمر و گیاهان دارویی از جمله گل محمدی، اسطوخودوس، گشنیز، آویشن، ریواس، گلپر و… آشنا شوند.

هدف از تأسیس این مرکز گردشگری، پرداختن به فعالیت‌های کشاورزی است که در آن تولید و گردشگری در کنار هم باعث ایجاد ارزش افزوده محصولات کشاورزی خواهد شد. بخش تولیدی این باغ-مزرعه در حال فعالیت است و بر اساس این طرح، بخش گردشگری کشاورزی تنها به فعالیت‌های تفریحی و آموزشی و پذیرایی محدود، خواهد پرداخت.

لینک کوتاه : https://koohesarfaraz.ir/?p=23592