• برابر با : 15 - شعبان - 1445
  • برابر با : Saturday - 24 February - 2024
8
نائب رئیس اتاق بازرگانی البرز :

اثرگذاری بالای مشارکت بخش خصوصی در کاهش مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان

  • کد خبر : 2192
  • 08 دی 1400 - 9:38
اثرگذاری بالای مشارکت بخش خصوصی در کاهش مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان
نائب رئیس اتاق بازرگانی البرز در مورد مشارکت فعالان اقتصادی در طرح های خیر‌خواهانه حوزه سلامت گفت: مشارکت بخش خصوصی در کاهش مشکلات حوزه بهداشت و درمان کشور موثر است‌.

یداله مالمیر در دومین نشست هماهنگی برگزاری همایش نقش فعالان اقتصادی در مسئولیت های اجتماعی که در محل اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، بیان کرد: هدف از برگزاری چنین همایش هایی تقویت مشارکت های اجتماعی با استفاده از شناسایی و جهت دهی به ظرفیت های خیرین سلامت است.

وی با اشاره بر اهمیت تقویت تعامل و همکاری میان نهادهای دولتی و غیردولتی البرز در بهبود شرایط مراکز درمانی استان گفت: یک هدف مهم فرهنگ سازی در جهت تشویق و ترغیب آحاد مردم برای مشارکت در گسترش فعالیت خیرخواه..انه در حوزه سلامت است.

نائب رئیس اتاق بازرگانی البرز در ادامه بر همکاری اتاق بازرگانی البرز و خیرین حوزه سلامت برای بهبود خدمات بهداشتی – درمانی به ویژه خدمت رسانی در بیمارستان ها به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه اشاره کرد.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری خیرین یاری دهنده حوزه سلامت به ویژه در شرایط کرونایی حال حاضر جامعه افزود: هیچ دولتی به تنهایی نمی تواند در تامین زیرساخت های حوزه سلامت قدم بر دارد، مشارکت خیرین بخش خصوصی برای پیشرفت کشور در این زمينه و کاهش مشکلات بهداشتی- درمانی بسیار موثر است.

به گفته مالمیر با توجه به گستردگی کار در حوزه سلامت، با مشارکت تمامی گروه ها و سازمان های مردم نهاد و حضور شایسته فعالان بخش خصوصی اقدامات موثری در زمینه احداث بیمارستان های جدید و خرید تجهیزات پزشکی برداشته می شود.

وی در ادامه عنوان کرد: برنامه ریزی های لازم برای دعوت از خیرین در همایش نقش فعالان اقتصادی در مسئولیت های اجتماعی حوزه سلامت در البرز و پیشبرد اقدامات لازم برای حضور در همایش مذکور که قرار است تا کمتر از یکماه دیگر برگزار شود، در حال انجام است.

لینک کوتاه : https://koohesarfaraz.ir/?p=2192