• برابر با : 15 - شوال - 1445
  • برابر با : Tuesday - 23 April - 2024
8
رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج:

پویش هر «خانه یک درخت» در کرج اجرا می شود

  • کد خبر : 2165
  • 08 دی 1400 - 9:43
پویش هر «خانه یک درخت» در کرج اجرا می شود
رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با بیان اینکه پویش هر«خانه یک درخت» به منظورترویج فرهنگ درختکاری،اجرایی می شود، ضمن دعوت ازعموم شهروندان برای مشارکت در این پویش، تاکید کرد: حفاظت از درختان موجود، اهمیت و ضرورت بیشتری نسبت به کاشت درخت دارد.

رئیس این سازمان درخصوص اجرای پویش هر«خانه یک درخت» که برای چندمین سال متوالی در شهرکرج اجرایی می شود، اظهار کرد: مدیریت شهری کرج در نظر دارد به صورت عملیاتی و کاملا برنامه ریزی شده و با مشارکت شهروندان نسبت به اجرای این پویش اقدام کند.
پیمان بضاعتی پور هدف اصلی این طرح را بررسی و شناسایی راه‌های آسان جهت جلب مشارکت مردمی در راستای نهادینه کردن فرهنگ درختکاری و توسعه سرانه فضای سبز شهری و صیانت از محیط زیست دانست و افزود: علاوه براجرای این طرح درمجتمع های مسکونی، تمامی فضاهای مستعد شهری اعم از ادارات دولتی، خصوصی، فضاهای عمومی، مدارس و مساجد نیز مشمول این طرح می شود.
وی توضیح داد: دراین پویش شهروندان می‌توانند با ارسال پیامک به سامانه  ۱۰۰۰۱۱۴۷ تقاضای کاشت نهال خود را ثبت کنند و پس از آن اکیپ های فضای سبز با مراجعه به محل مورد درخواست تمام مراحل کاشت را انجام می‌دهند.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج ،ضمن دعوت ازعموم شهروندان برای مشارکت در پویش هر خانه یک درخت، تاکید کرد: حفاظت از درختان موجود، اهمیت و ضرورت بیشتری نسبت به کاشت درخت دارد.

لینک کوتاه : https://koohesarfaraz.ir/?p=2165